Meklējumi & atradumi aizjūras zemē

31.01.2008

Kategorija: Duudiite

 

Tuksnesī civēka radīta paradīze

Beduīnu rokdarbi

Kungs tradicionālā tunikā un galvassegā

Meistars, kas izgatavo skaistas lietas (vāzes, svečturus, figūras) no alabastra (minerāls)

Smiltis.. visapkārt smiltis

..tādai saulīti mīlošai būtnei kā man, izteiktais piedāvājums janvāra vidū nokļūt Ēģiptē, bija vilinošs un daudzsološs.. :)

..man šī zeme asociējās ar seno ēģiptiešu celtajām piramīdām un sievieti ar lielo burtu - Kleopatru.. ļoti gribējās izbaudīt austrumu tirgu, kādu biju sev prātā uzbūrusi, dažādu grāmatu un filmu iespaidā, bet..

..kaut arī šī zeme atrodas otrā pasaules malā, realitāte ir tāda, ka suvenīru veikaliņi būtiski neatšķiras no mūsu Rīgas centrāltirgus stikla "būdām" ar nosaukumiem krievu valodā, vienā otrā logā pat vērojams daudzsološais "СКИДКИ -50%", vien piebildīšu, ka cenas nekur netiek norādītas, līdz ar to solītā atlaide ir nekontrolējama...

..tiem, kam patīk atpazīstami uzraksti uz apģērba, ir iespēja sapirkt gan GUCCI, gan D & G, gan citu tikpat atpazīstamu zīmolu izstrādājumu pakaļdarījumus par nelielu skaitu dolāru..

..bet smalkus rokām darinātus izšuvumus austrumu gaumē diemžēl man nelaimējās atrast - nenoliegšu, ka tradicionālo tuniku piedāvājums bija gana liels, vien nepameta sajūta, ka tās varētu būt Ķīnas ražojums..

..īpaša emociju gamma Tevi sagaida mirklī, kad vēlies ko iegādāties, jo tirgošanos viņi ir izkopuši līdz pilnībai - tu tiec cienāts ar tēju vai cigareti, apdāvināts, un apzinies, ka piedalies rūpīgi iestudētā izrādē, kuras finālā noteikti kaut ko nopirksi..

..patīkams pārsteigums man likās, ka neskatoties uz valdošo mūsdienīgumu, liela daļa vīriešu ikdienā izvēlas brīva piegriezuma, arābiem raksturīgo tuniku, kas sniedzas līdz potītēm un tradicionālo lakatu, kas tiek siets gan ap galvu (reizēm diezgan sievišķīgi), gan ap kaklu.. tātad zināma eksotika tomēr eksistē..

..laikam taču arī man ir "āķis lūpā" - šķiet, ka bija iespēja tik palūrēt pa atslēgas caurumu un apjaust, ka starp lētiem pakaļdarinājumiem ir atrodamas "pērles", kas varētu mani interesēt..

..ja neceri nokļūt austrumu pasakā, bet būs gana ar sauli ziemas vidū, pretrunīgā zeme Ēģipte Tev sagādās patīkamus mirkļus.. :)Komentāri

vēl nav komentāru.
Vārds: Adresāts:


 
 
 
Stila un modes portals - kuMODE.lv