Kājas kā mākslas darbs jeb 2010. gada pavasara apavu modes tendences

03.03.2010

Kategorija: Veikali

 

Nine West Collections R/Z 2009

"Pleaser" kolekcija

Sergio Rossi R/Z 2009

Alexander McQueen R/Z 2009

Alexander McQueen R/Z 2009

Alexander McQueen R/Z 2009

Alain Quilici P/V 2010

Alain Quilici P/V 2010

Alain Quilici P/V 2010

Vionnet P/V 2010

Vionnet P/V 2010

Viktor & Rolf P/V 2010

Versace P/V 2010

Dolce P/V 2010

Savās 2010.gada sezonas kolekcijās modes dizaineri labprāt eksperimentē ar kurpju dizainu, praktiskiem nolūkiem domāto pārvietošanās palīglīdzekli padarot par mākslas priekšmetu. Šo tendenci lieliski tautā izplatīja ekscentriskā dziedātāja Lady Gaga, kura savas dziesmas „Bad Romance” klipā dejoja stāvot uz 10 centimetru augstiem nelaiķa modes mākslinieka Aleksandra Makvīna radītiem Stiletto zābakiem. Citi mākslinieka radītie Stilleto līdzinās reptiļu transformācijai, citi pēdu ir padarījuši par nākotnes robota uzlādes sistēmu. Taču nav tik traki, ir arī valkājamas, bet dizainā ekscentriskas kurpes, piemēram, „Nine and West” kolekcija kurpēm, šķiet, ir pieauguši spārniņi. Bet pētnieka gars ir skatāms Alain Quilic pavasara kolekcijā. Dizaineris acīmredzami palīdz dāmām izvēlēties apavus – kurpes, zābakus un augstos papēžus apvienojot vienā veselumā, kaut uz mirkli atrisinot problēmu, man atkal nav ko vilkt mugurā!

Šajā pavasarī Tev nebūs jāslēpj savs pedikīrs, jo 2010.gadā aktuālajiem zābaciņiem purngali ir atvērti kāju pirkstiņu brīvībai. Patiesībā šāds apavu veids nav nekāds jaunums, tas modeļu kājas rotāja jau 60 gadu tālā pagātnē. Mūsdienu dizainā šajos zābakos tērptas kājas piesaistīs lielu uzmanību. Piegriezumu, materiālu un krāsu dizainere Vivjena Vestvuda, kā arī modes nami Gucci, Versace šī gada kolekcijās izvēlas pēc saviem ieskatiem, taču visi vienprātīgi piekrīt, ka apaviem ir jāizskatās sievišķīgi un seksīgi. Šāda veida zābaciņi ir ļoti funkcionāli, valkājami no pavasara līdz rudenim – brīvais purngals ļaus pēdai elpot, taču tā būs pietiekami apsegta, lai nesaltu vēsākos laika apstākļos.

Ar ziemas kušanu ne vien putniņu sirsniņas sitīsies ātrāk – dāmu kājiņas būs viņu lielākais ierocis pretējā dzimuma pavedināšanā. Ja Tev patīk skarbāk, tad noteikti priecāsies par zābakiem, kas sniedzas pāri celim. Tie ar dažādi šņorējami ir atrodami Pleaser kolekcijā. Šķiet, pārāk provokatīvi? Arī šeit ir sava praktiskā puse – kamēr biezajās zeķubiksēs, kas sargā kājas no mainīgajiem vējiem, tu tērē lielu naudu, tad ar gariem zābakiem būs gan siltums, gan pareizā attieksme! Īpašs šedevrs garo zābaku modē ir zīmola „Sergio Rossi” garie puķainie zābaki ar spožu rāvējslēdzi, kas liek atcerēties raibos hipijiem raksturīgos tērpus. Ja tomēr sevī jūti maigu, bet kaislīgu būtni, Tevi uzrunās zīmola „Viktor & Rolf” pavasara kolekcija. Tajā ietilpst pasteļu toņos ar cakām, bantītēm un puķītēm rotātas platformas kurpes, uzburs Tev ziedu pasaku! Arī zīmola „Vinnonet” dizaineris Rodolpho Paglialunga šim gadam ir izveidojis sievišķīgu un krāsām piesātinātu kolekciju kā kurpju lentu izmantojot košas lentes.

2010.gada silto sezonu Tev ir iespēja sagaidīt kā liktenīgajai sievietei, kura atzīst gan savu tumšo, gan romantiski sievišķo pusi. Bet varbūt vari pievērsties savdabīgai mākslai? Daži modes lietu skaistuma apbrīnotāji tik ļoti baidījās to daiļumu novalkāt, ka savām smalki izšūtajām kurpēm piemeklēja cienīgu kleitu. Izmeklētā kombinācija pārtapa par māksliniecisku interjera elementu. Varianti ir dažādi. Atliek tikai izvēlēties!

 

Informāciju sagatavoja:

fancy.lv

 

 Komentāri

vēl nav komentāru.
Vārds: Adresāts:


 
 
 
Stila un modes portals - kuMODE.lv